میزان کاهش اجباری توان مصرفی شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی:
# فولاد خوزستان 70% –
# چادرملو 68% –
# فولاد مبارکه 51% –
# صنایع ملی مس ایران 45% –
# فولاد خراسان 41% –
# گل گهر سیرجان 34% –
# فولاد هرمزگان جنوب 30% –
# آلومینیوم ایران 16% –

تاریخ خبر: تیر ماه 1400

نامه مهم انجمن فولاد سازان به وزیر صمت

پیشنهادات انجمن فولاد برای مدیریت تولید زنجیره فولاد در شرایط کمبود برق/لزوم تفکیک حلقه های زنجیره فولاد در محدودیت های اخیر توانیر

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشریح تبعات توقف فعالیت های تولیدی شرکت های زنجیره فولاد، پیشنهادات خود برای مدیریت تولید در صنعت فولاد در شرایط کمبود برق را ارائه داد. انجمن فولاد در این نامه با ارائه اطلاعات دقیق نشان داده که میزان مصرف برق زنجیره فولاد صرفا در حلقه ذوب و فولاد سازی بیشتر از سایر صنایع است.

انجمن فولاد پیشنهاد داده است که حلقه های مختلف زنجیره فولاد (به جز ذوب و فولاد سازی) مشابه سایر صنایع امکان فعالیت و تولید داشته باشند و به واحد های ذوب و فولاد سازی نیز حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب، اجازه فعالیت داده شود/ منبع چیلان.

تاریخ خبر: 1400/04/21

سخنگوی صنعت برق:

با همکاری مشترکان در سراسر کشور، مصرف برق اندکی کاهش یافته و شبکه برق پایدارتر شده است. به دنبال همکاری مشترکان، بخشی از محدودیت های اعمال شده در صنایع فولاد و سیمان رفع شده تا این صنایع بتوانند یک شیفت کاری را در شب به تولید بپردازند.

تاریخ خبر: 1400/04/23

ایسنا: مدیر کل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی کشور از پایان یافتن ذخایر سنگ آهن کشور طی 10 الی 12 سال آینده، ذخایر معدنی بوکسیت (ماده اولیه آلومینیوم) طی 8 الی 10 سال آینده و مس طی 12 الی 15 سال آینده خبر داد.

تاریخ خبر: 1400/05/04

افزایش 7 درصدی تولید محصولات فولادی و 6 درصدی شمش در سه ماهه نخست سال جاری

بر اساس گزارش انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین ماه لغایت خرداد ماه سال جاری، افزون بر 8 میلیون و 714 هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 7 میلیون و 587 هزار تن بوده است.

میزان تولید محصولات فولادی نظیر تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره طی مدت مذکور، حدود 5 میلیون و 396 هزار تن بوده و این در حالیست که میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، 5 میلیون و 42 هزار تن بوده است.

تاریخ خبر: 1400/05/05

معضلات فولادی ها در قطعی برق

سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد: قطعی برق مشکلات زیادی برای صنعت فولاد ایران ایجاد نموده است. میزان تولید ما 30 میلیون تن است و این در حالی ست که ظرفیت تولید 40 میلیون تن را دارا می باشیم؛ این امر ضرری 6 میلیارد دلاری به این صنعت و اقتصاد ایران وارد کرده است.

یکی از مشکلات مهم صنعت فولاد، عدم تاسیس کارخانجات بزرگ است. کارخانجات کوچک امکان تاسیس نیروگاه های شخصی را ندارند و حتی واحد های بزرگی که نیروگاه های شخصی دارند نیز شامل قطعی های گسترده شده اند؛ به گونه ای که حتی به اندازه تولید شخصی برق کارخانجات هم به آنها برق نمی دهند و این امر تضعیف روز افزون این صنعت را رقم می زند.

تاریخ خبر: 1400/06/14