اولین نیستیم اما در تلاشیم در زمره بهترینها باشیم.

میزان کاهش اجباری توان مصرفی شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی:
# فولاد خوزستان 70% –
# چادرملو 68% –
# فولاد مبارکه 51% –
# صنایع ملی مس ایران 45% –
# فولاد خراسان 41% –
# گل گهر سیرجان 34% –
# فولاد هرمزگان جنوب 30% –
# آلومینیوم ایران 16% –

تاریخ خبر: تیر ماه 1400

نامه مهم انجمن فولاد سازان به وزیر صمت

پیشنهادات انجمن فولاد برای مدیریت تولید زنجیره فولاد در شرایط کمبود برق/لزوم تفکیک حلقه های زنجیره فولاد در محدودیت های اخیر توانیر

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشریح تبعات توقف فعالیت های تولیدی شرکت های زنجیره فولاد، پیشنهادات خود برای مدیریت تولید در صنعت فولاد در شرایط کمبود برق را ارائه داد. انجمن فولاد در این نامه با ارائه اطلاعات دقیق نشان داده که میزان مصرف برق زنجیره فولاد صرفا در حلقه ذوب و فولاد سازی بیشتر از سایر صنایع است.

انجمن فولاد پیشنهاد داده است که حلقه های مختلف زنجیره فولاد (به جز ذوب و فولاد سازی) مشابه سایر صنایع امکان فعالیت و تولید داشته باشند و به واحد های ذوب و فولاد سازی نیز حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب، اجازه فعالیت داده شود/ منبع چیلان.

تاریخ خبر: 1400/04/21

سخنگوی صنعت برق:

با همکاری مشترکان در سراسر کشور، مصرف برق اندکی کاهش یافته و شبکه برق پایدارتر شده است. به دنبال همکاری مشترکان، بخشی از محدودیت های اعمال شده در صنایع فولاد و سیمان رفع شده تا این صنایع بتوانند یک شیفت کاری را در شب به تولید بپردازند.

تاریخ خبر: 1400/04/23

ایسنا: مدیر کل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی کشور از پایان یافتن ذخایر سنگ آهن کشور طی 10 الی 12 سال آینده، ذخایر معدنی بوکسیت (ماده اولیه آلومینیوم) طی 8 الی 10 سال آینده و مس طی 12 الی 15 سال آینده خبر داد.

تاریخ خبر: 1400/05/04

افزایش 7 درصدی تولید محصولات فولادی و 6 درصدی شمش در سه ماهه نخست سال جاری

بر اساس گزارش انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین ماه لغایت خرداد ماه سال جاری، افزون بر 8 میلیون و 714 هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 7 میلیون و 587 هزار تن بوده است.

میزان تولید محصولات فولادی نظیر تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره طی مدت مذکور، حدود 5 میلیون و 396 هزار تن بوده و این در حالیست که میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، 5 میلیون و 42 هزار تن بوده است.

تاریخ خبر: 1400/05/05

دبیر انجمن فولاد در نامه ای به قائم مقام وزیر صمت اعلام کرد که قطعی برق موجب «تعطیلی 85 درصد تولید واحد های فعال زنجیره فولاد» شده است و این کمبود بار برق نباید فقط روی دوش کارخانجات باشد.